Hurtownia Kawy ETIN 2021

13.08.2021, 14:54 0 komentarzy
Hurtownia Kawy ETIN 2021

Hurtownia kawy ziarnistej

Aromat świeżo zaparzonej kawy to z pewnością jedna z bardziej rozpoznawalnych woni na świecie. Właśnie ten aromat wita nas w kawiarniach, do których przychodzimy, aby napić się dobrej kawy. A gdzie kupić smaczną kawę, która jest niezwykle aromatyczna a także posiada najwyższą jakość?

Czy kupowanie kawy w hurtowni jest opłacalne?

Hurtowania Kawy Etin Group Sp. z o.o.

Napój taki jak kawa nie powinien być kupowany w sklepie, który jest całkowicie przypadkowy. Zdecydowanie lepiej jest znaleźć specjalną hurtownię, w której można znaleźć bogatą ofertę, gdyż na rynku jest wiele gatunków kawy. W końcu kawy nie pijemy tylko i wyłącznie dla pobudzenia, ale również i dla charakterystycznego smaku. Rzecz jasna preferencje co do gatunku są uzależnione od indywidualnych upodobań smakowych konsumenta. Niezwykle popularnym gatunkiem jest Arabika głównie dzięki subtelnemu smakowi, który pokochali kawosze na całym świecie. Właśnie dlatego tego gatunku kawy można znaleźć najwięcej właściwie w każdej hurtowni, ponieważ większość kawiarni bazuje na tym typie ziaren. Jest jeszcze jeden popularny gatunek, czyli Robusta, której smak jest określany jako intensywny oraz posiada pobudzające działanie. Dlatego mieszanki tych dwóch kaw są warte zakupu, gdyż miks łagodnych nut Arabiki i nieco bardziej intensywnej Robusty to mieszanka rekomendowana przez baristów.

Kupowanie kaw w hurtowniach jest zdecydowanie bardziej opłacalne dla większych firm oraz kawiarni, ze względu na bardziej korzystne ceny. Czy nie wygodniejsze jest sprawdzenie oferty hurtowni z kawami i dokonać zamówienia, niż przetrząsać różne sklepy w poszukiwaniu wybranych produktów? Dodatkowo, zakup pojemniejszych opakowań jest zdecydowanie bardziej opłacalny, a te z kolei są dostępne raczej tylko i wyłącznie w hurtowniach.

Którą kawę wybrać, ziarnistą, czy też mieloną?

Wielu koneserów kawy spiera się o to, czy kawa w ziarnach czy też ta zmielona jest lepsza. Otóż jest to dosyć problematyczne zagadnienie, dlatego że jest to tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych preferencji osoby spożywającej ten napar. Jednym z ważniejszych czynników jest to jaki posiada się sprzęt oraz w jaki sposób kawa zostaje przygotowana. Jeśli częściej pijasz kawę na szybko, czyli wsypujesz mieszankę do kubka i zalewasz wrzątkiem, to od razu wiadomo, że wygodniejsza będzie kawa mielona, w przypadku jeśli posiadasz ekspres do kawy i doceniasz jej bardziej intensywny smak, najlepszym rozwiązaniem powinien być zakup kawy ziarnistej. Należy zastanowić się, który z wariantów kawy może być najlepszą opcją nie tylko dla Ciebie, ale równocześnie i dla Twoich klientów, dlatego prawidłowo wyposażona kawiarnia, restauracja a nawet biuro powinno mieć na stanie oba warianty.

Istnieje wiele powodów, dla których warto pić kawę

hurtownia kawy 2021 etin

Wiele osób ma problem z dobudzeniem się rano i nie zaczynają dnia bez szklanki mocnej kawy, która doda im chęci do życia. Nie jest do żaden powód do zdziwienia, przecież napar ten ma pobudzającą kofeinę, doskonale znanej z tego, że stymuluje organizm człowieka. Dodatkowo kawa podkręca metabolizm przyspieszając proces spalania tkanki tłuszczowej, przez to jest polecana każdemu, kto chce schudnąć. Co więcej, dobrej jakości napar może zapobiegać nowotworom oraz przeciwdziałać chorobom serca, niestety opinie na ten temat nie są jednoznaczne. Jedne z nowszych nowinek ze świata medycznego doonoszą także, że działanie kawy ma wpływ na pobycie się objawów depresji oraz stymuluje mózg, przez co poprawia się inteligencja. Ważnym powodem, który przemawia za tym, że warto jest od czasu do czasu po filiżankę napoju bogów, jest oczywiście jej świetny smak a także aromat. W przypadku jeśli planujesz kupić większe zapasy kawy wysokiej jakości, z pewnością warto będzie odwiedzić dobrą hurtownię, która posiada mieszanki dobrego gatunku.