Technology

Niespodziewane rozstrzygnięcie w pierwszej kolejce turnieju Ligi Europejskiej! Legia z Warszawy wysunęła się na lokatę pierwszą w klasyfikacji grupy C po tym jak zwyciężyła Spartak z Moskwy!

17.09.2021, 08:58 0 komentarzy
Niespodziewane rozstrzygnięcie w pierwszej kolejce turnieju Ligi Europejskiej! Legia z Warszawy wysunęła się na lokatę pierwszą w klasyfikacji grupy C po tym jak zwyciężyła Spartak z Moskwy!

Nie ma wątpliwości co do tego, że piłkarskie drużyny z naszego kraju bardzo rzadko są w stanie zagwarantować telewidzom optymistyczne odczucia w zmaganiach europejskich. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że co sezon nasze zespoły w mgnieniu oka odpadają w rozgrywkach kwalifikacyjnych i kończą swoją przygodę w europejskich pucharach. W trwającym aktualnie sezonie piłkarscy kibice z naszego kraju mogli być jednak delikatnie bardziej zadowoleni z dyspozycji polskich klubów. Ostatecznie do fazy grupowej zmagań europejskich zakwalifikowała się wyłącznie Legia z Warszawy, jednak reszta ekip podczas potyczek kwalifikacyjnych sobie radziła całkiem solidnie. W dniu dzisiejszym jednakże chcielibyśmy się skupić na poczynaniach Legii Warszawa, która w środowy wieczór zainaugurowała batalię w grupowych rozgrywkach Europa League. W premierowym meczu fazy grupowej oponentem był Spartak Moskwa, a więc naprawdę zasłużony zespół rosyjski.

Bardzo dużo sportowych redakcji przed tym spotkaniem jednogłośnie twierdziło, iż Legii z Warszawy bardzo trudno może być postarać się o jakiekolwiek punkty. Spartak Moskwa w teorii wydawał się rywalem znacznie bardziej silniejszym i mistrz Polski musiał się mocno postarać, aby zdobyć przynajmniej punkt podczas tego spotkania. Sytuacja podczas spotkania wyglądała jednak o wiele inaczej, co na pewno jest radosną wiadomością dla piłkarskich fanów z Polski. Od początku spotkania zawodnicy prowadzeni przez Michniewicza postawili zespołowi gospodarzy i w paru sytuacjach byli bardzo blisko strzelenia bramki. Bez cienia wątpliwości gracze Spartaka z Moskwy byli mocno zaskoczeni tym, w jakim stylu to starcie rozegrali zawodnicy mistrza Ekstraklasy. Naprawdę rozważna okazała się strategia mistrza polskich rozgrywek i można było w niej dostrzec pomysł na ten pojedynek. Wydawać się mogło, że starcie zostanie zakończone podziałem punktów w chwili, gdy na zegarze pojawiła się ostatnia minuta starcia. Jednak wtedy zawodnicy Legii z Warszawy wyprowadzili fantastyczną kontrę, która skończyła się trafieniem dla gości strzelonym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze pod koniec spotkania zawodnicy Spartaka starali się strzelić gola wyrównującego, ale brakło im czasu i to piłkarze mistrza Polski mieli możliwość celebrować trzy punkty.

Zostaw komentarz