Nadciąga premierowy dzień najnowszego PS

22.09.2020, 11:12 0 komentarzy
Nadciąga premierowy dzień najnowszego PS

Już w roku 2019 miały paść zapowiedzi, iż w roku 2020 japońska firma Sony chce pokazać nam swoje najmłodsze dziecko, mianowicie PlayStation 5. Co prawda na rynku dalej dobrze znana jest ostatnia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie nią miało być słabsze. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli najwyższej generacji, a klienci z niecierpliwością czekają.

Najświeższe rozwiązania technologiczne w PlayStation 5

Firma Sony już kilka razy pokazywała, że jest innowatorem na rynku i może zdziwić fanów. Konsola PS4 ustanowiła bardzo wysoką poprzeczkę dla konkurentów - wszystko przez kompletnie innowacyjną jakość, której wcześniej nie zaprezentowała żadna inna firma. Wysoce czułe DualShocki, gry nowszej generacji, grafika - gracze bez cienia wątpliwości ucieszyli się na takie opisane elementy oraz dzięki temu teraz PS4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą do gier w historii.

Jednakże z początku pojawiły się różne kłopoty - Japończycy próbowali przekroczyć wszystkie granice technologiczne (co finalnie im wyszło), jednakże wypuszczenie i przedpremierowe pokazy PlayStation4 zrodziły ambiwalentne uczucia. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do świetnej konsoli PS3, nie do końca pasowały na przykład kontrolery, ponieważ z początku wydawały się niezwykle niewygodne przy grze. W ostatecznej wersji pady przybrały zasadniczo alternatywną formę, jednakże problemem pozostała premierowa wersja PS4. PS4 się przegrzewała, sprzęt potrafił również sam się resetować.

Oczywiście po czasie i aktualizacjach wprowadzanych na bieżąco, wyszło na jaw, że jednak firma Sony idzie w prawidłowym kierunku, a wypuszczona konsola do gier przybiera miano topowej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które dużo graczy wysoce ciepło wspomina.

PlayStation 5 - hit czy kit?

Na pewno każdy człowiek czy amator ciekawostek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje na pojawienie się nowej konsoli. Marka Sony zapowiedziała, że gry znane z PlayStation 4 zadziałają na przyszłej konsoli (jednakże nie będzie to działało odwrotnie, co wielu graczom się nie spodobało). Pojawiły się w tej chwili pierwsze informacje o kłopotach z zamówieniami przedpremierowymi - ponoć firma Sony nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, jednak nie mamy pewności, czy nie są to tylko fałszywe plotki. W necie pojawiają się kolejne informacje także o tym, że konsola PS5 miałaby mieć rzekomo problem z obrazem 4k. Mimo tego i w tym przypadku pewne nie jest, co jest rzeczywistością. Prawdy dowiemy się w dniu premiery, to jest 19 listopada tego roku.

Tagi:

Zostaw komentarz