Technology

Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

19.03.2021, 11:35 0 komentarzy
Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

W ostatnich dniach, czyli 7.03 o 20:00 zaistniał wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko stało się niezwykle głośno i do tej pory jest to jeden z głównych tematów pośród wszelkich mediów. Po wycofaniu się pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA był to pierwszy łączony wywiad księcia Harry'ego i Meghan. W trakcie spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, na podstawie upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w rodzinie królewskiej są właściwie po stronie królowej Elżbiety II i reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Mimo to nie można zaprzeczyć, że poparcie jest bardzo zróżnicowane, w zależności od wieku oraz upodobań politycznych. Brytyjskie media podkreślają, że jeśli tylko Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili ostatecznie swoją możliwość. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła też sferę myśli samobójczych Meghan a także tego, iż książe nie dojrzał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam dodał.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się zbieraniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę profesjonalistów omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na omówienie wywiadu 2 dni przed jego emitowaniem. Doświadczeni eksperci, w tym przeszły sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając tym samym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Markle wykorzystywanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym a także księżną Meghan ukazany został w wieczorem w TVN24. Co istotne, wywiad ten podglądało średnio bez mała 1mln widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy wiceliderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednocześnie mówi się, że wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Oprah Winfrey jako redaktorki, która potrafi wykrzesać z rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Ze względu na niesłychane rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bezsprzecznie można przyznać, że temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością cały czas omawiany.

Zostaw komentarz